LIS


„Lis” to komiks o tytułowym bohaterze, którego początki sięgają wakacji 2013 roku. To wtedy wykrystalizował się zespół, gotów podjąć pracę nad stworzeniem własnego uniwersum, a następnie jego zobrazowaniem. Projekt z założenia ma być serią, w której znajdziemy przede wszystkim spójną i poważną fabułę, nie pozbawioną jednak elementów humorystycznych, zabaw konwencją czy innych nawiązań do popkultury oraz komentarza społecznego. „Lis”, choć osadzony w konwencji superbohaterskiej, bardzo często przenika przez takie gatunki jak kryminał, thriller, czy retro-noir nawiązujący stylistyką do przełomu lat 80 i 90.

„Lis” to odcinkowa opowieść o Gabrielu Majewskim, młodym Polaku, który jak wielu jego rówieśników postanowił wyjechać do Wielkiej Brytanii. Tam, w wyniku splotu wydarzeń życie protagonisty zmienia się diametralnie i po trzech latach emigracji wraca do swej macierzy. W międzyczasie ulice Warszawy zalewa fala przemocy dokonywana przez nieznanego sprawcę…

lis #3 cover

12027616_902776916436501_997157588929276331_n

yatta 01 ver 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LIS #3 „Próba charakteru”

Gabriel Majewski, młody złodziej o nadludzkich zdolnościach, zostaje przyparty do muru. Gdy podczas próby włamania trafia na złowieszczego strażnika. Mając wybór między ucieczką a powstrzymaniem mordującego ludzi szaleńca, Gabriel decyduje sięstanąć do nierównej walki. Teraz, uzyskawszy chwilową przewagę, musi zmierzyćsię z jeszcze groźniejszymi przeciwnikami – własnym strachem i gorzkimi konsekwencjami swojej decyzji.

Pomysł i scenariusz: Dariusz Stańczyk

Ilustracje: Dorota Papierska

Kolory  i redakcja graficzna: Jakub Oleksów

Okładka: Jakub Oleksów (ed. standardowa – lewo), Dorota Papierska (ed. Yatta – prawo)

Grzegorz Kaczmarczyk (ed. E-legion – środek)

okladka-450 (1)

okladka-450

Lis#2 okladka yatta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lis #2 „Mimo woli”

Gabriel Majewski wraca do kraju jako uzbrojony w gadżety złodziej o nadludzkich zdolnościach. Podczas  jednej z nocnych eskapad na jego drodze staje samozwańczy strażnik, od jakiegoś czasu siejący postrach wśród mieszkańców Warszawy.

Kiedy ich starcie zaczyna zagrażać osobom postronnym, Gabriel musi podjąć trudną decyzję:

Ratować własną skórę?
Czy powstrzymać niebezpiecznego szaleńca?

Pomysł i scenariusz: Dariusz Stańczyk

Ilustracje: Jakub Oleksów

Okładka: Jakub Oleksów (ed. standardowa i Yatta – środek i prawo),

Grzegorz Kaczmarczyk (ed. limitowana – lewo)

 

 

Lis #1 „Powrót do domu” 

Gabriel Majewski, młody Polak na obczyźnie wchodzi w posiadanie nadzwyczajnych mocy i  postanawia zostać złodziejem. Tymczasem jego rodzinne miasto, Warszawa, potrzebuje bohatera i… w końcu bohatera dostaje. Co to oznacza dla Gabriela, który wraca do domu po trzyletniej emigracji?

Pomysł i scenariusz: Dariusz Stańczyk

Ilustracje i okładka: Jakub Oleksów

Okładki: standardowa (lewo), limitowana (prawo)